Samochody

Ciekawy portal tematyczny!

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa adresowana jest w medycynie już blisko 40 lat. Jej powody sięgają lat 80-tych, gdy to przydatna miniona w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później przeżyłam ona zmienienia i powstał innowacyjny sposób Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym jest, więc ESWT? To zabieg wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, jaka definiuje się skokowym ciśnieniem, wysoką mocą także minusem okresowości. Charakterystyczną cechą fali istnieje jej reakcja rozchodzenia, jaka stanowi istotniejsza od prędkości rozchodzenia fali akustycznej. Działanie fali określone istnieje z sumie wyzwolonej energii, i jeszcze od gęstości strumienia, czyli dawek energii wychodzącej na jednostkę powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale dajemy na trzy rodzaje:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które organizują siłę w miejscu dolegliwości bólowych. Obszar źródła energii fali jest wąski natomiast nie przynosi efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Jako toż w ogóle działa?
Rehabilitacja z wykorzystaniem fali uderzeniowej polecana jest przede wszystkim spośród pomocy na proste wystąpienie analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, a także na stymulacje regeneracji tkanek. Efektem obecnego stanowi dotrzeć do stworzenia efektu przeciwbólowego, który określa kilka teorii. Którakolwiek z nich bierze o ograniczeniu napięcia mięśniowe, druga ale o poprawie krążenia także ograniczeniu poziomu zapalnego. Efektem tychże przedsięwzięć jest wyraźny spadek intensywności bólowej i innowacja metabolizmu komórkowego. Tym indywidualnym szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm i odpowiedniejsze mikrokrążenie. Przepływ naturze w tkankach sprawia, iż spośród układu leczone są toksyczne substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Zabiegi z użyciem fali uderzeniowej cieszą się ogromną pozycją wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

Comments are closed.

Search

Popular